Paul Brasme kończy karierę

Autor: Aga Pająk, Opublikowano:
Paul Brasme

Francuski skoczek Paul Brasme za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku poinformował, że postanowił zawiesić narty na przysłowiowym “kołku”.

Największym sukcesem Paula Brasme było zajęcie 3. miejsca w całym cyklu Alpen Cup w edycji 2014/2015. W zawodach Pucharu Świata, Paul tylko raz stanął na starcie kwalifikacji do konkursu indywidualnego. Wydarzyło się to w sezonie 2015/2016 w Titisee-Neustadt, lecz na niewiele się to zdało, gdyż Francuz nie zakwalifikował się do zawodów.

Najlepszym jego wynikiem w Pucharze Kontynentalnym była 11.lokata zajęta w Erzurum. Na Mistrzostwach Świata juniorów najwyżej został sklasyfikowany w 2017 roku, kiedy uplasował się na 17. pozycji indywidualnie, a wraz z kolegami zajął 4. miejsce w drużynie.

Niewątpliwie dużym wydarzeniem w karierze Paul Brasme był wyjazd na seniorskie Mistrzostwa Świata rozgrywane w Lahti. Na skoczni normalnej podpisał listę wyników, zaś na większym obiekcie nie wystąpił. W zawodach drużynowych wraz z ekipą Francji zajął 10. pozycję.

“Nie udało mi się osiągnąć swoich celów, chciałem być lepszy” – napisał na swoim profilu na Facebooku Paul Brasme, podsumowując karierę.

źródło: facebook.com/paul.brasme.7
autor: Remigiusz Śliwiński