PŚ Niżny Tagił: Granerud najlepszy w niedzielę; Geiger nadal liderem cyklu

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:

Halvor Egner Granerud okazał się najlepszym zawodnikiem drugiego konkursu Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Kolejny słaby występ reprezentantów Polski.

Norweg wygrał niedzielne zmagania dzięki skokom na 134,5m i 122m (235,3 pkt). Podium uzupełnili lider klasyfikacji generalnej PŚ – Karl Geiger (126m/122,5m; 226,5 pkt) oraz wielki przegrany minionych dwóch dni – Stefan Kraft (121,5m/127m; 223,8 pkt).

Miejsca od 4. do 6. zajęli odpowiednio dwóch Słoweńców – Timi Zajc (125,5m/122m) i Cene Prevc (125m/124m) oraz powracający do pucharowych zmagań Szwajcar – Killian Peier (123,5m/122m).

Pucharowe punkty zdobyło dwóch Polaków: Piotr Żyła (120,5m/122m) i 30. Andrzej Stękała (120m/108,5m).

PEŁNE WYNIKI II SERII

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
168Granerud Halvor EgnerNOR134.5122.5122.0235.3
270Geiger KarlGER126.0116.1122.5226.5
313Kraft StefanAUT121.5105.5127.0223.8
418Zajc TimiSLO125.5108.9122.0222.5
563Prevc CeneSLO125.0111.7124.0221.2
655Peier KillianSUI123.5111.5122.0220.6
764Lanisek AnzeSLO123.0108.6122.0219.2
865Eisenbichler MarkusGER123.5111.1118.5214.1
946Forfang Johann AndreNOR125.0106.8121.5214.0
1057Leyhe StephanGER119.099.5127.0210.8
1162Johansson RobertNOR122.5103.5123.5210.7
1154Huber DanielAUT127.5115.2115.5210.7
1352Lindvik MariusNOR120.5100.7122.0206.1
1461Sato YukiyaJPN126.5110.5117.5205.9
1545Paschke PiusGER119.096.1123.0204.0
1634Zyla PiotrPOL120.597.4122.0202.0
1721Wellinger AndreasGER119.5102.5117.0198.4
1822Aschenwald PhilippAUT122.5101.8115.5197.1
1967Nakamura NaokiJPN122.5107.8112.0196.5
2011Trofimov RomanRUS121.0105.3113.0194.8
2156Ito DaikiJPN114.592.8120.5193.5
2133Villumstad FredrikNOR121.0103.5113.5193.5
2347Tande Daniel AndreNOR126.5107.3111.0193.4
2448Hoerl JanAUT126.5117.0104.5191.2
2535Zografski VladimirBUL119.598.9114.5189.9
2626Sadreev DanilRUS119.094.3117.5187.4
2743Ammann SimonSUI119.597.9112.0185.3
2859Fettner ManuelAUT115.092.6113.0183.1
2949Schmid ConstantinGER115.092.4110.5177.6
309Stekala AndrzejPOL120.093.0108.5170.4

PEŁNE WYNIKI I SERII

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl Pkt
168Granerud Halvor EgnerNOR134.5122.5
248Hoerl JanAUT126.5117.0
370Geiger KarlGER126.0116.1
454Huber DanielAUT127.5115.2
563Prevc CeneSLO125.0111.7
655Peier KillianSUI123.5111.5
765Eisenbichler MarkusGER123.5111.1
861Sato YukiyaJPN126.5110.5
918Zajc TimiSLO125.5108.9
1064Lanisek AnzeSLO123.0108.6
1167Nakamura NaokiJPN122.5107.8
1247Tande Daniel AndreNOR126.5107.3
1346Forfang Johann AndreNOR125.0106.8
1413Kraft StefanAUT121.5105.5
1511Trofimov RomanRUS121.0105.3
1662Johansson RobertNOR122.5103.5
1633Villumstad FredrikNOR121.0103.5
1821Wellinger AndreasGER119.5102.5
1922Aschenwald PhilippAUT122.5101.8
2052Lindvik MariusNOR120.5100.7
2157Leyhe StephanGER119.099.5
2235Zografski VladimirBUL119.598.9
2343Ammann SimonSUI119.597.9
2434Zyla PiotrPOL120.597.4
2545Paschke PiusGER119.096.1
2626Sadreev DanilRUS119.094.3
279Stekala AndrzejPOL120.093.0
2856Ito DaikiJPN114.592.8
2959Fettner ManuelAUT115.092.6
3049Schmid ConstantinGER115.092.4
3150Schiffner MarkusAUT118.591.3
3244Peter DominikSUI114.590.9
3366Stoch KamilPOL112.090.1
3429Kos LovroSLO115.589.7
3558Kubacki DawidPOL113.589.5
3641Boyd-Clowes MackenzieCAN114.089.0
3742Sato KeiichiJPN115.588.6
3817Kornilov DenisRUS115.088.1
3953Kytosaho NikoFIN114.086.5
4010Tschofenig DanielAUT112.083.9
416Mankov IlyaRUS111.583.6
4260Kobayashi JunshiroJPN108.582.7
4325Bartol TilenSLO112.079.8
4415Wolny JakubPOL111.078.0
455Bazhenov AleksandrRUS108.074.7
4636Aigro ArttiEST106.071.9
4732Nazarov MikhailRUS108.571.0
4831Polasek ViktorCZE106.068.0
493Hazetdinov IlmirRUS106.567.2
5037Muminov SabirzhanKAZ92.042.5

Źródło: FIS