Poznaliśmy następcę Seppa Gratzera

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
FIS

Sepp Gratzer po wielu latach bycia głównym kontrolerem sprzętu, postanowił przejść na emeryturę. Znamy nazwisko następcy, który przejmie obowiązki Austriaka. Będzie to Fin Mika Jukkara.

Josef „Sepp” Gratzer piastował stanowisko głównego delegata technicznego przez 30 lat, swoją posadę przejął w 1991 roku. To on odpowiadał za kontrolę sprzętu skoczków po każdych zawodach najwyższej rangi. Po sezonie 2020/2021 słynny austriacki działacz Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) postanowił przejść na emeryturę. (więcej informacji TUTAJ>>>)

Sandro Pertile podał nazwisko następcy Gratzera. Od sezonu 2021/2022 za kontrolę sprzętu odpowiedzialny będzie Fin Mika Jukkara. W młodości skoczek narciarski, a od 1990 działacz, zaś od 2004 roku delegat techniczny. W latach 2007-2017 był dyrektorem zawodów w Lahti, zarówno w Pucharze Świata jak i na Mistrzostwach Świata w 2017 roku. Od 2010 roku odpowiadał również za kontrole sprzętu w zawodach krajowych w Finlandii, organizował także szkolenia w tej specjalizacji.

Jukkara skomentował, co chciałby osiągnąć w nowej roli:

„Mój poprzednik, Sepp Gratzer, wykonywał świetną robotę, dzięki niemu kontrole sprzętu poczyniły spory postęp. Ten progres trzeba jednak kontynuować, dlatego moim głównym celem jest dalszy rozwój w kwestii kontroli technicznych. Bardzo ważna będzie komunikacja z poszczególnymi drużynami. Trzeba pamiętać, że kontrole są nie tylko częścią rywalizacji fair play, ale także i bezpieczeństwa. Przed nami sezon olimpijski, a Igrzyska same w sobie będą nie lada wyzwaniem.”

W ciepłych słowach o Finie wypowiedział się dyrektor Pucharu Świata Sandro Pertile, który uargumentował wybór tej kandydatury:

„Mieliśmy paru świetnych kandydatów, ostatecznie wybór padł na Mikę. Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że dołączył do naszego zespołu, jest jednym z najlepszych delegatów technicznych na świecie, swój zawód wykonuje w sposób sprawiedliwy i rzetelny. Ma bogate doświadczenie jako kontroler i na pewno jest w stanie poczynić krok do przodu, usprawniając nasz system kontroli. Tego lata Sepp Gratzer będzie dzielił się doświadczeniem i wskazówkami ze swoim następcą. Mika myśli międzynarodowo, ma szacunek do wszystkich ekip, traktuje je równo. Ma dar pracy w zespole, świetnie się komunikuje, co może być kluczem do sukcesów w nowej roli.”

Źródło: FIS