Eva Pinkelnig kontynuuje karierę

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:

To był bardzo trudny sezon dla Evy Pinkelnig. Austriaczka przed rozpoczęciem zimy doznała poważnej kontuzji, która wyeliminowała ją z większości startów w Pucharze Świata 2020/2021. Doświadczona zawodniczka jednak nie poddaje się i już myśli o przygotowaniach do kolejnej zimy. Jako główny cel stawia sobie start na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

W grudniu 2020 Eva Pinkelnig podczas treningów w Seefeld zaliczyła fatalny upadek, po którym niezbędna była natychmiastowa operacja śledziony (więcej o upadku TUTAJ>>>). Ostatecznie w minionej edycji PŚ oglądaliśmy ją jedynie w Rasnovie, gdzie dwukrotnie zajęła 7. miejsce. Uczestniczyła również na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie, jednak wystartowała jedynie w konkursie indywidualnym na normalnej skoczni, gdzie zajęła 32. miejsce. Doświadczona zawodniczka postanowiła odpuścić kolejne starty, zarówno na MŚ jak i w ostatnich konkursach PŚ.

Pinkelnig nie zamierza jednak składać broni. Pomimo ostatnich problemów zdrowotnych, 3. zawodniczka PŚ 2019/2020 zamierza kontynuować swoją karierę sportową i już rozpoczęła przygotowania do sezonu olimpijskiego. Jej głównym celem jest start na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.

Źródło: facebook.com/pinkelnig.eva