Czy polska czołówka wystartuje w próbie przedolimpijskiej?

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:
Kompleks skoczni narciarskich w Zhangjiakou

Według wstępnego kalendarza opublikowanego przez Międzynarodową Federację Narciarską, Puchar Świata w sezonie 2021/2022 powinien rozpocząć się w dniach 20-21 listopada. Czy polscy skoczkowie wystartują zatem w próbie przedolimpijskiej w Zhangjiakou, która odbędzie się w dniach 13-14 listopada?

Na chwilę obecną nie wiadomo czy polska czołówka pojawi się na kompleksie skoczni w Zhangjakou w połowie listopada. „Na razie nie wiem, jaki będzie plan naszych startów. Za wcześnie o tym mówić. Możliwe, że pojedziemy na zawody do Pekinu, ale jeżeli one są na tydzień przed rozpoczęciem Pucharu Świata, to może być ciężko”, poinformował w jednym z ostatnich wywiadów Michal Doleżal, szkoleniowiec kadry polskich skoczków narciarskich.

Pierwotnie próba przedolimpijska w Chinach miała odbyć się w połowie lutego 2021 roku, ale pandemia koronawirusa spowodowała, że zawody zostały ostatecznie odwołane. Jedną z opcji było, aby zawody w Zhangjiakou odbyły się podczas zawodów tegorocznego LGP, jednak według kalendarza podanego w połowie kwietnia chińskie zawody mają zainaugurować PK 2021/2022.

Z końcem kwietnia wiadomo, że w Chinach polscy skoczkowie na pewno się pojawią, ale nie wiadomo w jakim składzie, co potwierdzają słowa Doleżala we wspomnianym wywiadzie: „Na razie trudno mówić o tym, jakim ewentualnie składem moglibyśmy tam jechać. Nie wiem, czy pojechaliby tam nasi najlepsi zawodnicy. Tydzień później jest przecież inauguracja Pucharu Świata. Będzie zatem duża różnica czasu. Trzeba będzie to wszystko na spokojnie przedyskutować”.

Źródło: sport.onet.pl