Klasyfikacja generalna LOTOS Cup 2021

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:

Za najmłodszymi zawodnikami kolejny sezon rywalizacji w zawodach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Zawodnicy walczyli na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku oraz trasach biegowych Kubalonki i COS OPO Zakopane. Po raz drugi w historii najmłodsi uczestnicy rywalizowali w zawodach LOTOS Cup Kids, które rozegrane zostały na mniejszych skoczniach narciarskich w Szczyrku oraz w Wiśle.

Zawody LOTOS Cup Kids w skokach narciarskich odbywały się w czterech kategoriach wiekowych: Dziewczynka Młodsza, Chłopiec Młodszy, Dziewczynka oraz Chłopiec.

Medaliści oraz medalistki klasyfikacji generalnej LOTOS Cup Kids 2021 w skokach narciarskich

Dziewczynka Młodsza

  1. Oliwia Bury – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  2. Julia Fender – LKS Klimczok Bystra
  3. Zuzanna Truchan – KS Chochołów

Chłopiec Młodszy

  1. Adam Pilch – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  2. Kamil Jarząbek – KS Eve-nement Zakopane
  3. Jakub Nawrocki – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Dziewczynka

  1. Amelia Polanowska – AZS Zakopane
  2. Natalia Łupieżowiec – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  3. Ewa Frączek – AZS Zakopane

Chłopiec

  1. Kacper Wantulok – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  2. Kevin Kubień – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  3. Bartłomiej Czech – KS Chochołów

Wszystkie tegoroczne zmagania skoczków narciarskich w ramach programu „LOTOS Szukamy Nastepców Mistrza” odbywały się na kompleksie skoczni Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku, na których to rywalizacja toczyła się w siedmiu kategoriach wiekowych: Chłopiec Starszy, Mlodziczka, Młodzik, Kobiety, Junior Młodszy, Junior oraz Senior.

Medaliści i medalistki klasyfikacji generalnej LOTOS Cup 2021 w skokach narciarskich

Chłopiec Starszy

  1. Kacper Tomasiak – LKS Klimczok Bystra
  2. Michał Obtułowicz – KS Eve-nement Zakopane
  3. Łukasz Łukaszczyk – TS Wisła Zakopane

Młodziczka

  1. Pola Bełtowska – AZS Zakopane
  2. Zuzanna Rapacz- KS Eve-nement Zakopane
  3. Sara Tajner – SSR LZS Sokół Szczyrk

Młodzik

  1. Klemens Joniak – LKS Poroniec Poronin
  2. Tymoteusz Amilkiewicz – AZS Zakopane
  3. Kacper Jarząbek – TS Wisła Zakopane

Kobiety

  1. Anna Twardosz – KS AZS AWF Katowice
  2. Nicole Konderla – KS AZS AWF Katowice
  3. Kamila Karpiel – AZS Zakopane

Junior Młodszy

  1. Jan Habdas – LKS Klimczok Bystra
  2. Szymon Zapotoczny – KS Eve-nement Zakopane
  3. Marcin Wróbel – AZS Zakopane

Junior

  1. Kacper Juroszek – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  2. Krzysztof Kieta – LKS Poroniec Poronin
  3. Arkadiusz Jojko – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Senior

  1. Krzysztof Leja – AZS Zakopane
  2. Jarosław Krzak – PKS Olimpijczyk Gilowice
  3. Wiktor Pękala – SSR LZS Sokół Szczyrk

Pełna klasyfikacja>>

Źródło: komunikat prasowy PZN / Anna Karczewska