Kolejny młody Niemiec kończy karierę

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:
Paul Winter

Kolejny niemiecki zawodnik młodego pokolenia zakończył swoją przygodę ze skokami narciarskimi. Tym razem narty na kołek odwiesił 23-letni Paul Winter, który jednak całkowicie nie żegna się z tą dyscypliną.

O zakończeniu kariery przez Paula Wintera, poinformował jego rodzimy klub SC Willingen. „Postanowiłem całkowicie zakończyć przygodę ze skokami narciarskimi jako zawodnik. Nie chcę być już także przedskoczkiem„, możemy przeczytać na stronie klubu.

Początkowo Niemiec startował jedynie w zawodach Alpen Cup. Dopiero w 2013 roku po raz pierwszy wziął udział w Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. W tym samym roku wystartował w pierwszych w karierze zawodach FIS Cup. Podczas zawodów najniższej rangi w Oberstdorfie, zajął jednak odległe 44. i 53. miejsce.

Największymi sukcesami Wintera są dwa drużynowe srebro wywalczone na imprezach mistrzowskich. Pierwsze z nich zdobył podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w rumuńskim Rasnovie w 2013 roku, a drugie na Mistrzostwach Świata Juniorów w 2015 roku w kazachskich Ałmatach.

Młodemu Niemcowi nigdy niestety nie udało się zdobyć punktów Pucharu Świata. Dwukrotnie udało mu się to jednak podczas Letniego Grand Prix, w którym w 2014 roku zajął 69. miejsce w klasyfikacji generalnej. Niemiec zdobywał też punkty w letniej i zimowej odsłonie Pucharu Kontynentalnego.

Paul Winter planuje zająć się teraz jednak trenowaniem dzieci i młodzieży w klubie, w którego barwach startował jako zawodnik.

Źródło: weltcup-willingen.de