Sara Takanashi z nowymi rekordami Guinnessa

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:

Sara Takanashi minionej zimy po raz kolejny wpisała się w historię żeńskich skoków narciarskich. Została bowiem zawodniczką z największą liczbą indywidualnych podiów w konkursach Pucharu Świata, a tym samym wyprzedziła w tej klasyfikacji najlepszego z mężczyzn, czyli Fina Janne Ahonena.

W sezonie 2020/2021 Japonka wygrała trzy konkursy PŚ – dwa w Hinzenbach i jeden w Rasnovie, a tym samym na swoim koncie ma 60 pucharowych triumfów.

Ponadto 24-latka ostatniej zimy poprawiły również rekord w liczbie miejsc na podium w zawodach najwyższej rangi, który do tej pory należał do Fina – Janne Ahonena (108 miejsc). Pierwszy konkurs PŚ w Czajkowskim przyniósł bowiem 109 pucharowe podium w karierze.

Za oba te osiągnięcia, w połowie kwietnia Takanashi otrzymała certyfikaty potwierdzające ustanowienie nowych Światowych Rekordów Guinnessa. „Widząc te rekordy, odczuwam dalszą motywację. Dlatego też chciałabym jeszcze bardziej poprawić ten rekord. Jednak czuję, że muszę nadal muszę poprawiać i rozwijać swoje umiejętności, aby to to osiągnąć i przede wszystkim na to zasłużyć”, możemy przeczytać w japońskich mediach.

W najbliższym czasie Sara Takanashi stawia przed sobą kolejne cele. Jest to nie tylko bicie kolejnych rekordów, ale przede wszystkim dobry występ podczas najbliższych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W lutym 2022 roku, zmagania skoczków narciarskich odbędą się na kompleksie skoczni w chińskim Zhangjiakou. Dla Japonki będzie to trzeci okazja na wywalczenie olimpijskiego złota.

Źródło: guinnessworldrecords.com / the-japan-news.com