Wyróżnienie dla Marity Kramer

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:
Kramer

Jedną z najlepszych zawodniczek w sezonie 2020/2021 była Austriaczka – Marita Kramer. Świetne wyniki podczas minionej zimy sprawiły, że zawodniczka otrzymała specjalne wyróżnienie.

W sezonie 2020/2021 19-letnia Marita Kramer odniosła siedem zwycięstw w zawodach Pucharu Świata, a ponadto zdobyła drużynowy złoty i brązowy medal MŚ w Oberstdorfie. Owe wygrane oraz wysoka forma przez cały pandemiczny sezon sprawiły, że 19-latka została wyróżniona w plebiscycie na najlepszą sportspenkę organizowanym przez gazetę „Salzburger Nachrichten”. Austriaczka została drugą najmłodszą zdobywczynią głównej nagrody, czyli „Złotego Lwa”, w historii całego plebiscytu.

Sezon 2020/2021 był dla Kramer istną huśtawką nastrojów. Związane było to m.in. z niedopuszczeniem jej do dwóch pucharowych konkursów, które w lutym odbyły się w rumuńskim Rasnovie. Związane było to z niejednoznacznym wynikiem testu na COVID-19.

Podczas MŚ w Oberstdorfie Austriaczce dwukrotnie niewiele zabrakło, aby zdobyć złote medale światowego championatu w narciarstwie klasycznym.

Pomimo wielu przeciwności losu, miniony sezon był najlepszym w karierze zawodniczki urodzonej w Holandii. Nic więc dziwnego, że jury plebiscytu doceniło zawodniczkę reprezentującą austriacki klub SC Saalfelden. Tym samym Kramer została kolejną skoczkinią (po Charze Hoelzl wyróżnionej w 2020 roku) docenioną przez gazetę „Salzburger Nachrichten”

Źródło: sn.at