Janne Ahonen zajął się… sprzedażą kamperów

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:

Janne Ahonen, pięciokrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni, ostatnich kilka lat współpracował z fińską reprezentacją kombinatorów norweskich, jako specjalista od sprzętu. Teraz jednak postanowił zmienić całkowicie pracę i zatrudnił się jako projektant i sprzedawca luksusowych kamperów.

44-letni już weteran fińskich skoków narciarskich, przez minione dwa sezony szył kombinezony i zajmował się nartami, butami i wiązaniami dla rodaków uprawiających kombinację norweską.

Praca dla federacji była przyjemna, lecz niestety nadchodzi czas kiedy trzeba myśleć o sobie i rodzinie i chodzi tu o stronę finansową”, powiedział w jednym z wywiadów udzielonych fińskiej telewizji.

Od wielu lat hobby Fina była jednak również motoryzacja i właśnie w tej dziedzinie rozpoczął swoją nową pracę.

Od wielu lat interesuję się samochodami i ich konstrukcjami. To moja prawdziwa pasja. Jestem też właścicielem kampera i dokładnie wiem, czego oczekują właściciele takich pojazdów. Moje projekty spełnią ich wszystkie wymagania„, przyznał Ahonen.

Petter Kukkonen, szkoleniowiec reprezentacji w kombinacji norweskiej, całkowicie jednak rozumie decyzję swojego dotychczasowego współpracownika.

„Teraz ma stałą pracę z regularną pensją, a do tego jest ekspertem w telewizji. To świetny pakiet finansowy w odróżnieniu od niepewnego kontraktu z federacją i na jego miejscu gdybym miał takie możliwości i doświadczenie to chyba zrobiłbym to samo„, poinformował trener.

Źródło: yle.fi