Podsumowanie osiągnięć sportowych w 2020 beskidzkich zawodników

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:
Przybyła

W środę 2 czerwca odbyło się podsumowanie sportowych osiągnięć zawodników z powiatu bielskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się również skoczkowie narciarscy.

Wśród wyróżnionych znalazło się siedmiu przedstawicielu skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Są to trzy zawodniczki z klubu SS-R LZS „SOKÓŁ” Szczyrk – Kinga Rajda, Sara Tajner i Wiktoria Przybyła oraz czterech członków klubu LKS „Klimczok” Bystra – Jakub Wolny, Kacper Konior, Jan Habdas i Karol Niemczyk.

„Sport uczy cierpliwości, a jak wiadomo cierpliwość i konsekwencja przynoszą efekty”, powiedział na wstępie starosta bielski Andrzej Płonka.

„W minionym roku dużo się zmieniło. Przyszła pandemia, pozamykano obiekty sportowe, odwoływano zawody. Wszyscy uczyliśmy się życia w nowej pandemicznej rzeczywistości”, dodał starosta. „Dla sportu wyczynowego, amatorskiego, szkolnego nastał trudny czas –  trudny ale jak się okazuje –  NIE STRACONY. W okrojonej formie zawodnicy trenowali, z wolna i z wielkimi obostrzeniami zaczęto organizować pierwsze zawody sportowe. W powiecie bielskim sportowy efekt roku 2020 jest zupełnie dobry i dzisiaj z największą przyjemnością mogę uhonorować i pogratulować:  58 zawodnikom, 20 trenerom i 12 klubom sportowym”, tak zakończył swoją wypowiedź Płonka.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, spotkanie odbyło się w okrojonym składzie oraz z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Źródło: powiat.bielsko.pl