Kanadyjki z nowym szkoleniowcem

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:

Do sezonu olimpijskiego, skoczkinie z Kanady będą się przygotowywały pod wodzą nowego szkoleniowca. Owe stanowisko objął Austriak – Janko Zwitter, którego asystentem będzie Igor Cuzar.

Ze względu na niewielką liczbę skoczni narciarskich w Ameryce Północnej, zawodniczki z Kanady okres przygotowawczy do kolejnego sezonu spędzą w Europie. Bedzie to jednocześnie doskonały czas na dogranie się z nowym trenerem, z którego obecności w sztabie zadowolony jest kanadyjski dyrektor sportowy Nik Petrov.

„Trener Zwitter, jako nowy szkoleniowiec kadry kobiet, będzie doskonałym uzupełnieniem sztabu szkoleniowego podczas treningów i zawodów w Europie”, powiedział Petrov.

W sezonie 2020/2021 Kanadyjki trenowały pod wodzą polsko-czeskiego duetu, a mianowicie Tadeusza Bafii i Jana Matury. Największy sukces minionej zimy pod wodzą tej dwójki, osiągnęła 20-letnia Abigail Strate, która raz punktowała w zawodach PŚ, a na MŚ w Oberstdorfie dwukrotnie plasowała się w TOP30.

Janko Zwitter w przeszłości współpracował również z Austriaczkami i Włoszkami. Od wielu lat włącza się również w szkolenie Japonek, czego efektem są liczne sukcesy Sary Takanashi. Kanadyjski Związek Narciarski ma zatem nadzieję, że współpraca z Austriakiem przełoży się na osiągnięcia zawodniczek z Ameryki Północnej. Asystentem 50-latka będzie Igor Cuzar.

Źródło: skijumpingcanada.com