Skoczkowie powalczą o medale Igrzysk Europejskich Kraków 2023

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:
Średnia Krokiew

Dobre informacje napływają z obrad Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich. „EOC ogłosiły włączenie skoków narciarskich do programu Igrzysk Europejskich 2023”, możemy przeczytać na stronie internetowej FIS.

Co prawda skoki narciarskie kojarzą się bardziej z zimą, ale również letnia edycja ma swoich fanów. Nic więc dziwnego, że podczas kolejnych zmagania w ramach Igrzysk Europejskich również ta dyscyplina stała się częścią programu imprezy.

„Jestem zadowolony z decyzji o włączeniu skoków narciarskich do programu III Igrzysk Europejskich. Od wielu lat ta dyscyplina cieszy się popularnością wśród kibiców oraz mieszkańców Małopolski”, poinformował Witold Kozłowski.

„Skoki narciarskie są dla Polski jednym z najbardziej medalodajnych sportów. Świetnie będzie móc zobaczyć kibiców w Zakopanem”, powiedział Hasan Arat przewodniczący komisji. „Jako EOC jesteśmy szczęśliwi z wypełnienia luki między letnimi i zimowymi sportami i chcemy podziękować FIS za wsparcie, dzięki któremu będzie to możliwe”, dodał Arat.

Według pierwotnych zapowiedzi, konkursy skoków mają odbyć się na Średniej Krokwi w Zakopanem. Zaplanowanych zostało pięć konkursów – zawody indywidualne oraz drużynowe kobiet i mężczyzn, a także konkurs ekip mieszanych.

Skoki narciarskie będą siedemnastą dyscypliną, które znalazły się w programie Igrzysk Europejskich, które mają odbyć się w Małopolsce. Rywalizacja toczyć się będzie ponadto w koszykówce 3×3, łucznictwie, badmintonie, piłce ręcznej plażowej, boksie, kajakarstwie, kolarstwie, karate, pięcioboju nowoczesnym, boksie tajskim, padel, strzelectwie, wspinaczce sportowej, taekwondo, teqballu oraz triathlonie.

Źródło: FIS / EOC

Foto: COS OPO Zakopane