Adam Małysz drugi w Plebiscycie na Sportowca 100-lecia

Autor: Julia Borowczyk, Opublikowano:
Adam Małysz

Adam Małysz zajął drugie miejsce w Plebiscycie na Sportowca 100-lecia. Wyprzedziła go tylko Irena Szewińska, a na trzeciej pozycji znalazł się Robert Lewandowski. Uhonorowany został też Kamil Stoch.

Gala związana była ze stuleciem powstania najstarszej polskiej gazety sportowej, jaką jest Przegląd Sportowy. Właśnie z tej okazji, poza tytułowym mianem, nagrody rozdano w kategoriach takich jak ”Olimpijczyk Letni Stulecia” i ”Olimpijczyk Zimowy Stulecia”. Wyróżniono też najlepszą drużynę, trenera czy też wydarzenie ostatniego wieku.

Wśród nominowanych do otrzymania tytułu znaleźli się polscy skoczkowie narciarscy, lecz dokładniej o tym, pisaliśmy <tutaj>.

Kibice uznali, iż najznakomitszą personą w kategorii sportu jest Irena Szewińska. Polska lekkoatletka to siedmiokrotna medalistka olimpijska, która stała na podium na aż czterech kolejnych igrzyskach. Mimo iż nie ma jej z nami od 2018 roku, nadal pozostaje w sercach kibiców. Tuż za nią uplasował się Adam Małysz, będący jedną z największych gwiazd rywalizacji zimą. Na najniższym stopniu podium stanął Robert Lewandowski.

Orzeł z Wisły podsumował wyróżnienie na swoich mediach społecznościowych. Zaznaczył, iż jest to dla niego duże wyeksponowanie oraz podziękował kibicom za wszystkie głosy.

https://www.facebook.com/AdamMalysz

Aktualny dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej nie był jedynym przedstawicielem tej dyscypliny, któremu przypadł order. Jako ”Olimpijczyk Zimowy Stulecia” doceniony został Kamil Stoch. Podsumował uznanie okazane przez kibiców, w następujący sposób.

Jestem bardzo zaskoczony. Uważam, że to nie jest łatwe wybrać najlepszego sportowca w takiej kategorii. Jest wiele dyscyplin. Każda szczyci się swoją oryginalnością, swoimi prawami. Każda ma różne warunki do rozwoju i do treningu. Chciałbym pozdrowić wszystkich sportowców. Każdy, kto walczy do samego końca, zasługuje na miano sportowca stulecia

Zwycięzcom, a także wszystkim nominowanym serdecznie gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów w swoich dyscyplinach!

Źródło: Przegląd Sportowy