Agnes Reisch kontuzjowana

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:

Agnes Reisch podczas treningów niemieckiej reprezentacji zaliczyła nieprzyjemny upadek, który poskutkował kontuzją kolana. Niemkę czeka kilka miesięcy przerwy od skoków oraz absencja w sezonie 2021/2022.

W połowie maja żeńska reprezentacja Niemiec w skokach narciarskich odbyła zgrupowanie w austriackim Schruns-Tschagguns. 19 maja podczas treningów na skoczni HS 66 Agnes Reisch upadła po oddaniu pierwszego skoku treningowego. 2 maja przeszła operację kolana w klinice w Monachium.

Diagnoza nie jest korzystna dla niemieckiej zawodniczki. Jak podaje lekarz kadry dr Florian Porzig, u Reisch doszło do zerwania przedniego więzadła krzyżowego w prawym kolanie. Skoczkinię reprezentującą klub WSV Isny czeka rehabilitacja, która w najlepszym wypadku potrwa ok. 6 miesięcy.

Reisch nie ma jednak wątpliwości, że kontuzja oznacza dla niej absencję w sezonie 2021/2022, przez co ominą ją Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

„Sezon 2021/2022 zakończył się dla mnie szybciej niż się rozpoczął. Zerwałam więzadła podczas pierwszego skoku treningowego. Operacja przebiegła pomyślnie, teraz dla mnie najważniejsze jest, by stanąć na nogi i zrelaksować się (łatwiej powiedzieć, niż zrobić!). Na szczęście ból nie jest dokuczliwy, a opuchnięcie niewielkie. Jest to ciężkie do zaakceptowania, lecz na pewno przyjdą dni, gdy wszystko wróci do normy. Nie mogę się doczekać, aż znowu zapakuję swoją torbę i udam się na treningi na skoczni.”

To już nie jest pierwsza kontuzja w niemieckiej karze kobiet. W ostatnich latach z urazami kolana borykały się m.in. Carina Vogt, Anna Rupprecht, a także Ramona Straub, która niedawno postanowiła zakończyć swoją sportową karierę. Nie jest to łatwa sytuacja dla Maximiliana Mechlera, który po zakończeniu sezonu 2020/2021 objął stanowisko głównego trenera niemieckich skoczkiń.

„To przykre, gdy twoja podopieczna doznaje poważnej kontuzji podczas pierwszego skoku treningowego podczas letniego okresu przygotowawczego. Wspieramy Agnes w jej rehabilitacji, pozostaje jej życzyć szybkiego powrotu do pełni zdrowia.”

Źródło: DSV + instagram.com/agnes.reisch