W sobotę, 19 czerwca 2021 roku, odbyło się uroczyste podsumowanie XVII edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Nagrodzeni zostali najlepsi zawodnicy i najlepsze zawodniczki minionej zimy, a także trenerzy oraz przedstawiciele klubów.
Laureaci i laureatki LOTOS Cup 2021 w skokach narciarskich
CHŁOPIEC MŁODSZY
- Adam Pilch – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (400 pkt.)
- Kamil Jarząbek – KS Eve-nement Zakopane (285 pkt.)
- Jakub Nawrocki – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (270 pkt.)
- Konrad Klimunt – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (245 pkt.)
- Antoni Kidoń – KS Chochołów (205 pkt.)
- Szymon Jarosz – TS Wisła Zakopane (140 pkt.)
DZIEWCZYNKA MŁODSZA
- Oliwia Bury – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (380 pkt.)
- Julia Fender – LKS Klimczok Bystra (380 pkt.)
- Zuzanna Truchan – KS Chochołów (240 pkt.)
- Antonina Bobak – KS Eve-nament Zakopane (240 pkt.)
- Emilia Antosz – KS Chochołów (190 pkt.)
- Magdalena Jaźwiec – KS Eve-nement Zakopane (170 pkt.)
CHŁOPIEC
- Kacper Wantulok – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (460 pkt.)
- Kevin Kubień – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (460 pkt.)
- Bartłomiej Czech – KS Chochołów (307 pkt.)
- Marcin Bobak – KS Chochołów (271 pkt.)
- Mateusz Ustupski – KS Rutkow-Ski (255 pkt.)
- Rafał Luberda – KS Rutkows-Ski (245 pkt.)
DZIEWCZYNKA
Amelia Polanowska – AZS Zakopane (500 pkt.)
- Natalia Łupieżowiec – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (360 pkt.)
- Ewa Frączek – AZS Zakopane (340 pkt.)
- Oliwia Brenkus – ZKN Sokół Zagórz (330 pkt.)
- Nikola Kiersnowska – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (225 pkt.)
- Marta Ściborski – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (135 pkt.)
CHŁOPIEC STARSZY
- Kacper Tomasiak – LKS Klimczok Bystra (600 pkt.)
- Michał Obtułowicz – KS Eve-nement Zakopane (410 pkt.)
- Łukasz Łukaszczyk – TS Wisła Zakopane (328 pkt.)
- Grzegorz Rafacz – AZS Zakopane (320 pkt.)
- Szymon Bobak – KS Eve-nement Zakopane (305 pkt.)
- Szymon Byrski – KS Chochołów (286 pkt.)
MŁODZICZKA
- Pola Bełtowska – AZS Zakopane (600 pkt.)
- Zuzanna Rapacz – KS Eve-nement Zakopane (480 pkt.)
- Sara Tajner – SSR LZS Sokół Szczyrk (360 pkt.)
KOBIETY
- Anna Twardosz – KS AZS AWF Katowice (200 pkt.)
- Nicole Konderla – KS AZS AWF Katowice i Kamila Karpiel – AZS Zakopane (140 pkt.)
MŁODZIK
- Klemens Joniak – LKS Poroniec Poronin (580 pkt.) – 6000,00 zł
- Tymoteusz Amilkiewicz – AZS Zakopane (500 pkt.) – 4800,00 zł
- Kacper Jarząbek – TS Wisła Zakopane (420 pkt.) – 3600,00 zł
- Wiktor Szozda – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (380 pkt.)
- Klemens Staszel – KS Eve-nement Zakopane (266 pkt.)
- Rafał Rafacz – AZS Zakopane (213 pkt.)
JUNIOR MŁODSZY
- Jan Habdas – LKS Klimczok Bytra (560 pkt.) – 6000, 00 zł
- Szymon Zapotoczny – KS Eve-nement Zakopane (540 pkt.)
- Marcin Wróbel – AZS Zakopane (420 pkt.) – 4800,00 zł
- Robert Ryś – LKS Olimpia Goleszów (286 pkt.) – 3600,00 zł
- Michał Martynek – LKS Olimpia Goleszów (261 pkt.)
- Jan Rzadkosz – TS Wisła Zakopane (255 pkt.)
JUNIOR
- Kacper Juroszek – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (540 pkt.) – 3000,00 zł
- Krzysztof Kieta – LKS Poroniec Poronin (450 pkt) – 2500,00 zł
- Arkadiusz Jojko – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (400 pkt.) – 2000,00 zł
- Mateusz Gruszka – AZS Zakopane (400 pkt.)
- Karol Niemczyk – LKS Klimczok Bystra (350 pkt.)
- Adam Niżnik – TS Wisła Zakopane (306 pkt.)
SENIOR
- Krzysztof Leja – AZS Zakopane (540 pkt.) – 3000,00 zł
- Jarosław Krzak – PKS Olimpijczyk Gilowice (510 pkt.) – 2500,00 zł
- Wiktor Pękala – SSR LZS Sokół Szczyrk (480 pkt.) – 2000,00 zł
Po raz ósmy w historii Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza” Polski Związek Narciarski przekazał nagrody finansowe w wysokości 1800 zł brutto dla trenerów szkolących uczestników zawodów.
- Jan Szturc (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe)
- Rafał Śliż (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe)
- Mateusz Wantulok (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe)
- Jakub Kot (AZS Zakopane)
- Kazimierz Długopolski (AZS Zakopane)
- Wojciech Marusarz (AZS Zakopane)
- Andrzej Zarycki (KS Eve-nement Zakopane)
- Tomasz Pochwała (KS Eve-nement Zakopane)
- Monika Pawlikowska (KS Eve-nement Zakopane)
- Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane)
- Mariusz Chrapek (TS Wisła Zakopane)
- Jarosław Węgrzynkiewicz (SSR LZS Sokół Szczyrk)
- Przemysław Kantyka (SSR LZS Sokół Szczyrk)
- Jarosław Konior (LKS Klimczok Bystra)
- Paweł Słowiok (KS Chochołów)
- Andrzej Gąsienica (LKS Poroniec Poronin)
- Tadeusz Tajner (LKS Olimpia Goleszów)
- Andrzej Ruchała (UKS Sołtysianie Stare Bystre)
- Łukasz Rutkowski (KS Rutkow-Ski)
- Wojciech Topór (KS AZS AWF Katowice)
Natomiast po raz czwarty w historii PZN przekazał sześciu najlepszym klubom nagrody finansowe ufundowane przez Grupę LOTOS.
- Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe – 15000 zł
- AZS Zakopane – 13000 zł
- KS Eve-nement Zakopane – 11000 zł
- TS Wisła Zakopane – 10000 zł
- SSR LZS Sokół Szczyrk – 9000 zł
- LKS Klimczok Bystra – 8000 zł
Źródło: informacja własna / PZN