Kubacki po triumfie w Wiśle: „Był progres z każdym dniem”

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:

Dawid Kubacki odniósł zwycięstwo w niedzielnym konkursie Letniej Grand Prix w Wiśle i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji cyklu. Nowotarżanin podzielił się wrażeniami po dzisiejszym dniu.

O swojej dyspozycji, która dała dziś zwycięstwo:

Fajnie mi się skakało, nawet ten w prologu, ale z tej belki i przy tym wietrze nie dało się. Baza zadziałała i w konkursie to zadziałało. Była radość ze skakania. Na tym etapie nie przejmuje się takimi skokami jak w próbnej. Jeżeli trener mówi, że nie było tam szans odlecieć, to im wierzę. Myślę, że był progres z każdym dniem. Wczoraj jeden skok był nieco słabszy, a dziś były dwa dobre.

Czy okres przygotowań daje w kość?

Widać, że czuję się dobrze i nic mi nie dolega. Może trochę nogi bolą, ale czasami to wskazane, bo człowiek musi wiedzieć, co ma właściwie prostować. Skoki też pokazały, że nie odstaję od młodych.

Czy Dawid Kubacki powalczy o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej LGP?

Na tę chwilę nie mam świadomośći, w ilu konkursach wystartuję. Na pewno będziemy startować, bo w zeszłym sezonie mieliśmy okazję startować właśnie tylko w Wiśle. Człowieka ciągnie, by nieco postartować, zwłaszcza gdy na trybunach są kibice.

Jak zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni 2020 oceni nową przebudowaną Średnią Krokiew?

Miałem okazję skoczyć tylko jeden trening i to też w różnych warunkach. Wydaje się imponująca, widać, że jest zrobiony kawał dobrej roboty. My skakaliśmy tam tuż po jej otwarciu, dlatego nie były dobrze wyjechane tory najazdowe i mielismy słabe prędkości, dlatego jechaliśmy z wysokich belek.

Korespondencja z Wisły – Krzysztof Sachmata