Sezon letni bez Maren Lundby

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:

Jedna z bardziej utytułowanych zawodniczek świata – Maren Lundby, postanowiła odpuścić sobie w tym roku starty w Letnim Grand Prix. Norweżka chce bowiem trochę zwolnić tempo i poświęcić się treningom poza skocznią.

Maren Lundby ma niespełna 27 lat i jak sama przyznaje, większość życia spędziła na skoczni. Teraz chciałaby trochę więcej czasu poświęcić innemu rodzaju treningom, które mają ją lepiej przygotować do sezonu olimpijskiego.

„Należę do czołowych sportowców, odkąd skończyłam trzynaście lat. Mój trening przez te lata miał bardzo specyficzny charakter. Myślę, że to dobry moment, aby coś zmienić. Tegoroczne lato będzie dla mnie inne niż zazwyczaj. Zamierzam ograniczyć czas spędzany na skoczni do minimum”, przyznaje w rozmowie z norweskimi mediami.

„Jest to dla mnie wyjątkowe, doszło do tego bardzo szybko. Zwłaszcza dlatego czuję, że muszę na chwilę zwolnić i pomyśleć. Zależy mi na tym, aby zrobić dla odmiany coś innego niż pozostali sportowcy. Próbuję iść nowymi drogami, wyjść poza normalność. To daje mi dodatkową motywację„, dodała w rozmowie z vg.no

Z początkiem lipca Norweżka doznała wstrząsu mózgu podczas meczu piłki nożnej, w którym brała udział. Na chwilę obecną trzykrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli czuje się już dobrze i zamierza brać czynny udział w zgrupowaniach kadry. Nie wykluczone jest jednak, że nie 27-latka nie odda żadnego skoku w sezonie letnim.

„Wierzę, że w taki plan może się powieść, zwłaszcza, że nie chcę szybko zakończyć kariery. Mój obecny trening jest solidny i urozmaicony. Wierzę w to, że to dobra droga do rozpoczęcia sezonu olimpijskiego”, poinformowała zawodniczka.

Pomimo zmian wprowadzonych w przygotowania do kolejnego sezonu zimowego, Lundby zdecydowanie podkreśla, że nie myśli jeszcze o zakończeniu sportowej kariery.

„Jestem podekscytowana na myśl o Mistrzostwach Świata w Trondheim w 2025 roku. To wielka rzecz. Liczę również na to, że w końcu my, dziewczyny, będziemy dopuszczone do uczestnictwa w lotach narciarskich. Nieważne, kiedy to się stanie – muszę wtedy skakać!”, dodaje na zakończenie.

Źródło: Vg.no