Dodatkowy konkurs LGP Pań w Czajkowskim

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:

Pod koniec czerwca Kazachski Związek Narciarski podał do mediów informacje o odwołaniu konkursów Letniego Grand Prix kobiet w Szczuczyńsku, które miały się odbyć w dniach 4-5 września. Teraz jednak Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała, iż z początkiem września najlepsze zawodniczki świata otrzymają dodatkowe zawody w Czajkowskim.

W pierwszy weekend września miały zostać rozegrane konkursy Letniego Grand Prix kobiet oraz mężczyzn na nowoczesnym kompleksie skoczni w Szczuczyńsku. Miesiąc temu odwołane zostały zmagania kobiet, a jako powód podano problemy techniczne. Na chwilę obecną zawody panów mają odbyć się jednak zgodnie z planem.

O odwołanych konkursach LGP pań w Szczuczyńsku pisaliśmy >>TUTAJ<<

Władzom FIS udało się jednak znaleźć zastępstwo za odwołane zmagania w Kazachstanie. Żeńska światowa czołówka skoków narciarskich będzie mogła zmierzyć się w dodatkowym konkursie Letniego Grand Prix w Czajkowskim, który zaplanowany został na niedzielę – 12 września. Areną zmagań będzie skocznia Sniezynka (HS140).

Na rosyjskim kompleksie skoczni, 11 września (sobota) odbędą się wcześniej zaplanowane zmagania kobiet i panów, natomiast niedzielny dodatkowy konkurs pań poprzedzony zostanie rywalizacją drużyn mieszanych.

Źródło: FIS