Iraschko-Stolz przeszła operację kolana

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:
Daniela Iraschko Stolz

Daniela Iraschko-Stolz przeszła zabieg kontuzjowanego kolana. Doświadczona Austriaczka zapowiada jednak, że zamierza pojawić się na starcie zawodów Pucharu Świata inaugurujących sezon 2021/2022, które z początkiem grudnia mają odbyć się w Lillehammer.

37-letnia Daniela Iraschko-Stolz rozpoczęła starty w letnim sezonie od zawodów LGP w Wiśle, gdzie zajęła 9. i 5. miejsce. Następnie Austriaczka odpuściła zawody w Courchevel, a powodem tego były problemy zdrowotne. Jak później się okazało Mistrzyni świata z 2011 borykała się z bólem lewego kolana, co z kolei było spowodowane ukruszeniem chrząstki.

„Lewe kolano dręczyło mnie od kilku tygodni. Nie polepszyło się, więc trzeba było wykonać operację. Na szczęście wszystko poszło dobrze i bez komplikacji. Nie mogę doczekać się grudniowego startu sezonu”, poinformowała zawodniczka.

„Dziękuję bardzo doktorowi Christianowi Hoserowi i całemu zespołowi z kliniki za bardzo szybką pomoc. Moje kolano czuje się już bardzo dobrze”, możemy z kolei przeczytać na profilu Austriaczki.

Źródło: OSV / Instagram