LGP Czajkowski: Granerud ponownie triumfuje

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:

Halvor Egner Granerud odniósł swoje trzecie z rzędu zwycięstwo w tegorocznych zmaganiach Letniej Grand Prix. Norweg wygrał dzisiejsze zawody w Czajkowskim. Podium uzupełnili Jewgienij Klimow oraz Johann Andre Forfang.

Granerud podczas azjatyckich konkursów tegorocznej edycji LGP pokazuje, że dalej znajduje się w wyśmienitej formie. Triumfator Pucharu Świata 2020/2021 po dwóch wygranych konkursach w Szczuczyńsku, dziś dołożył kolejną wiktorię, tym razem w Czajkowskim. Norweg uzyskał 133 i 137,5 m.

Prowadzenia na półmetku nie zdołał utrzymać Jewgienij Klimow. Rosjanin w pierwsze części konkursu uzyskał aż 140 m, jednak finałowy skok na 129,5 m dał mu ostatecznie drugą pozycję. Podium uzupełnił Johann Andre Forfang, autor najdłuższego skoku konkursu. W finałowej rundzie drugi z reprezentantów Norwegii skoczył aż 145 m.

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
136Granerud Halvor EgnerNOR133.0122.7137.5253.9
25Klimov EvgeniyRUS140.0130.8129.5250.2
328Forfang Johann AndreNOR133.5121.2145.0240.6
435Lindvik MariusNOR120.598.3134.5222.1
529Ito DaikiJPN124.5103.9129.0216.9
633Nazarov MikhailRUS129.5106.8124.0207.6
717Pedersen RobinNOR128.0104.3122.5201.3
826Mankov IlyaRUS129.5111.8119.0200.5
934Trofimov Roman SergeevichRUS124.5103.3120.5197.9
1027Prevc CeneSLO110.080.3132.0192.5
1119Kozisek CestmirCZE122.095.3116.0184.3
1221Watanabe RikutaJPN118.594.3113.5179.7
138Iwasa YukenJPN118.085.5121.5179.1
1430Polasek ViktorCZE129.5111.2104.0177.5
1512Maksimochkin MikhailRUS122.595.1111.0175.1
1625Fujita ShinnosukeJPN117.082.8119.5170.1
1724Shimizu ReruhiJPN119.587.0111.0168.9
1820Bresadola GiovanniITA118.595.1107.0168.6
1922Haare AndersNOR117.086.9111.5166.8
2015Watanabe HiroakiJPN113.080.5114.0158.3
2123Kos LovroSLO122.596.799.5151.0
2213Larson CaseyUSA118.584.1108.0150.8
2311Feldorean AndreiROU107.070.0105.5141.9
2414Cecon FrancescoITA108.569.9106.0141.2
2518Maltsev KevinEST106.066.9105.5135.4
2631Tkachenko SergeyKAZ106.067.0101.5128.7
2716Soukup MatthewCAN108.572.2101.5127.9
283Purtov MikhailRUS113.067.295.5119.5
297Song QiwuCHN110.070.086.0104.8
NPS4Kolobov MaksimRUS112.569.3

Źródło: Informacja własna/berkutschi