LGP pań Czajkowski: Kolejna wygrana Bogataj, Rajda 11.

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:

Ursa Bogataj prezentuje znakomitą formę tego lata i dziś odniosła kolejne zwycięstwo w tegorocznej edycji Letniej Grand Prix. Słowenka okazała się najlepsza w sobotnim konkursie w Czajkowskim. Podium uzupełniły Silje Opseth i Ema Klinec. Punkty zdobyły dwie Polki.

Bogataj prezentuje fantastyczną formę w tym sezonie letnim. Dziś odniosła swoje czwarte zwycięstwo w tegorocznej edycji LGP, na 5 rozegranych konkursów. Na obiekcie Śnieżynka, reprezentantka Słowenii oddała skoki na 128,5 i 134,5 m, co dało jej kolejną wygraną. Na drugiej pozycji znalazła się Silje Opseth z wynikami 124,5 i 135 m. Podium uzupełniła kolejna z reprezentantek Słowenii, Ema Klinec – 124 i 127 m.

Punkty zdobyły dziś dwie reprezentantki Polski. O dobrym występie może mówić Kinga Rajda, której skoki na 112,5 i 115 m dały 11. miejsce. Do czołowej 30. awansowała również Joanna Szwab. Najbardziej doświadczona z polskich zawodniczek zajęła 29. miejsce (98,5 i 99 m). Do finałowej rundy nie zdołały awansować 31. Anna Twardosz (98,5 m) oraz 32. Nicole Konderla (88 m).

Bogataj umocniła swoją przewagę w klasyfikacji generalnej LGP 2021. Słowenka zgromadziła do tej pory 440 pkt. i o 180 pkt. wyprzedza drugą Sarę Takanashi, która nie startuje w Rosji. Trzecią pozycję utrzymała Nozomi Maruyama, która, tak samo jak jej koleżanka z reprezentacji, nie pojawiła się na starcie w Czajkowskim.

Po dzisiejszych zawodach awans zanotowała Kinga Rajda, która obecnie jest 35. zawodniczką cyklu. 49. jest Nicole Konderla, zaś 52. Joanna Szwab.

Jutro zawodniczki czeka drugi konkurs indywidualny, który rozpocznie się o godzinie 6:00 czasu polskiego. Tego samego dnia panie wraz z panami przystąpią do rywalizacji drużyn mieszanych, która zaplanowana została na 10:00 czasu polskiego.