Skocznie w Lake Placid niemal gotowe!

Autor: Julia Borowczyk, Opublikowano:
USA Nordic

Lake Placid w czasach swojej świetności gościło nawet takie Imprezy jak Igrzyska Olimpijskie. W chwili obecnej skoki narciarskie w Stanach Zjednoczonych przechodzą odrodzenie i kompleks obiektów ”MacKenzie Intervale Ski Jumping Complex” również zostało odnowione.

Za oceanem przede wszystkim skupiono się na przebudowie skoczni w Iron Mountain. Trochę w cieniu tego wydarzenia, zmodernizowano obiekty w Lake Placid. Dzięki temu, w USA możliwe będzie ponowne rozsławienie tej dyscypliny.

Bill Demong oraz Michael Pratt zarządzający tym kompleksem przekazali następujące informacje dotyczące jego odrestaurowania:

Zbliżające się otwarcie nowych obiektów to pierwszy krok do przywrócenia sportu w największym wydaniu do regionu Lake Placid. To naprawdę spełnienie naszych marzeń. Dwadzieścia lat temu ten obiekt przestawał spełniać nowoczesne standardy, następnie mogliśmy przez szereg lat wykorzystywać go niemal wyłącznie do rozgrywania krajowych zawodów. Przed laty postawiliśmy sobie dalekosiężny cel, do którego dążyliśmy razem z organizacją ORDA i lokalną społecznością skoków, aby przystosować go ponownie do międzynarodowych standardów.

Zaznaczono też, iż reprezentacja Stanów Zjednoczonych będzie mogła pojawić się na zgrupowaniu już przed najbliższym sezonem. W okresie Bożego Narodzenia zaplanowano kwalifikacje olimpijskie dla skoczków, skoczkiń, a także kombinatorów norweskich. W tych krajowych zawodach, ten, który zwycięży otrzyma bilet umożliwiający mu wyjazd na Igrzyska Olimpijskie do Pekinu. Pozostali będą musieli ubiegać się o niego na inne sposoby.

Obecnie głównym celem dyrektorów jest zorganizowanie w stanie Nowy Jork jak najwięcej zawodów sportowych. Pod koniec marca 2022 roku pojawią się tam zawodniczki, aby zakończyć Puchar Kontynentalny. Następnie, w 2023 r. odbędzie się Zimowa Uniwersjada. ”Razem z zespołem ORDA pracuję intensywnie nad wypełnieniem terminarza imprez dla Lake Placid do 2030 roku.” – zaznaczył Bill Demong.

źródło: Adirondackdailyenterprise.com