Kryzysu w kadrze Norwegii ciąg dalszy

Autor: Julia Borowczyk, Opublikowano:
Norwegia

Kryzys w kadrze Norwegii cały czas się pogłębia. W chwili obecnej ich główny sponsor zawiesił finansowanie drużyny, może to oznaczać poważne problemy finansowe przed nadchodzącym sezonem zimowym.

Wszystko zaczęło się od zwolnienia Clasa Brede Brathena, czyli kierownika drużyny. Od tamtego czasu reprezentacji tej jest coraz gorzej. Kolejnym problemem Norwegów będzie prawdopodobieństwo wpadnięcia w problemy finansowe, zważając na fakt, że stracili oni generalny patronat. Dotychczas była nim krajowa organizacja związków zawodowych (LO). Zapewniała im wkład w wysokości 10 milionów koron.

„NSF poprzez swoje działania związane ze zwolnieniem kierownika reprezentacji w skokach narciarskich po 17 latach pracy i niepoważnych zarzutach o zbyt dużym kontakcie z mediami i promowaniu kobiecych skoków zaszkodziła poważnie sponsorom”

Instytucja ta zrezygnowała z bycia fundatorem też ze względu na wątpliwości, czy Norweski Związek Narciarski przeznaczał pieniądze wyłącznie na skoki narciarskie. Are Thomasgard, sekretarz firmy, zaznaczał też, że działania NSF naruszał ich wizerunek. ”Warunki kontraktu zostały złamane, staje się już dla nas nieważny.” – podsumował.

W najbliższych dniach może okazać się, iż z bycia sponsorem wycofają się też inni – np. fabryka amunicji Nammo i koncern energetyczny Lundin.

Źródło: onet