Michael Hayboeck przeszedł operację kręgosłupa

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:

Ze względu na silne bóle pleców, Michael Hayboeck nie wystartował w finałowych zawodach Letniego Grand Prix w Klingenthal. Przeprowadzone u 30-latka badania wykazały, że cierpi on na przepuklinę między dyskami. Kilka dni temu przeszedł operację.

„Podczas poniedziałkowego badania Michaela Hayboecka stwierdziliśmy problemy z dyskiem. W tym momencie cierpiał, towarzyszyło mu uczucie drętwienia w lewej nodze. Operacja przebiegła bardzo dobrze, wkrótce powinien wznowić treningi „, wyjaśnia doktor Michael Gabl.

Przeprowadzony zabieg przyniósł Austriakowi natychmiastową ulgę, co ułatwi mu przygotowania do rywalizacji w PŚ.

„Od razu po operacji zdałem sobie sprawę, że ból zniknął. Mogłem nawet bezboleśnie spacerować po mojej szpitalnej sali. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony i liczę na to, że w przyszłości będę mieć spokój od problemów z plecami. Ostatnio ciągle były z tym kłopoty, a w zeszły weekend ból tak się zwiększył, że ledwo leżałem czy stałem. Mam nadzieję, że teraz ta sprawa została rozwiązana”, stwierdził zawodnik.

Na chwilę obecną nie wiadomo jednak jeszcze kiedy Hayboeck wznowi treningi, a tym samym czy uda się do Rosji na inaugurację Pucharu Świata 2021/2022.

Źródło: OSV