PŚ Niżny Tagił: Karl Geiger wygrywa

Autor: Aga Pająk, Opublikowano:
Karl Geiger

Karl Geiger wygrał inauguracyjne zawody Pucharu Świata w Niżnym Tagile i zostaje liderem Pucharu Świata. Punktowało dwóch Polaków.

Karl Geiger oddał dwa równe skoki – 134.5 i 133 m – i zwyciężył w Niżnym Tagile przed Ryoyu Kobayashim (128 / 131 m) i Halvorem Egnerem Granerudem (133 / 125 m).

Czwarty był Naoki Nakamura (130 / 128.5 m). Kamil Stoch, który po pierwszej serii zajmował odległe 20. miejsce, awansował na 5. lokatę.

Drugim Polakiem w serii finałowej był Dawid Kubacki, który zmagania zakończył na 13. pozycji. Punktów nie zdobyli 32. Piotr Żyła (113.5 m), 45. Jakub Wolny (105 m) i 48. Andrzej Stękała (96 m).

WYNIKI II SERII

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
145Geiger KarlGER134.5126.8133.0252.4
247Kobayashi RyoyuJPN128.0121.6131.0243.7
350Granerud Halvor EgnerNOR133.0127.5125.0239.7
427Nakamura NaokiJPN130.0117.0128.5230.2
548Stoch KamilPOL117.5102.3125.0221.3
649Eisenbichler MarkusGER122.5113.2119.5219.6
742Lanisek AnzeSLO126.5113.6122.5219.1
825Prevc CeneSLO121.5106.7127.5215.5
946Johansson RobertNOR131.5120.5117.0215.3
1040Sato YukiyaJPN119.0105.1120.5213.4
1128Kobayashi JunshiroJPN121.5104.5118.0209.6
1219Fettner ManuelAUT129.0110.1120.0206.5
1343Kubacki DawidPOL125.0114.3115.0206.0
143Leyhe StephanGER124.5111.9113.0202.4
1515Ito DaikiJPN125.0106.8115.0201.3
165Peier KillianSUI121.0102.2115.0198.9
1739Huber DanielAUT133.0120.2101.5198.3
1818Kytosaho NikoFIN123.5107.5112.5196.6
1941Lindvik MariusNOR122.0103.5113.0195.5
2026Klimov EvgeniiRUS122.0101.2113.0195.3
2122Schiffner MarkusAUT125.5103.1113.0194.0
2230Schmid ConstantinGER121.598.3112.5189.6
2324Hoerl JanAUT129.5114.5101.0189.4
2438Tande Daniel AndreNOR120.0100.5111.5187.6
2535Forfang Johann AndreNOR118.595.5111.0183.8
2637Paschke PiusGER118.096.2108.5182.0
2716Peter DominikSUI117.095.0109.5180.9
2823Ammann SimonSUI126.5101.4105.5173.9
2934Sato KeiichiJPN117.596.6104.5173.1
3029Boyd-Clowes MackenzieCAN115.594.1105.0172.2

PEŁNE WYNIKI I SERII

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl Pkt
150Granerud Halvor EgnerNOR133.0127.5
245Geiger KarlGER134.5126.8
347Kobayashi RyoyuJPN128.0121.6
446Johansson RobertNOR131.5120.5
539Huber DanielAUT133.0120.2
627Nakamura NaokiJPN130.0117.0
724Hoerl JanAUT129.5114.5
843Kubacki DawidPOL125.0114.3
942Lanisek AnzeSLO126.5113.6
1049Eisenbichler MarkusGER122.5113.2
113Leyhe StephanGER124.5111.9
1219Fettner ManuelAUT129.0110.1
1318Kytosaho NikoFIN123.5107.5
1415Ito DaikiJPN125.0106.8
1525Prevc CeneSLO121.5106.7
1640Sato YukiyaJPN119.0105.1
1728Kobayashi JunshiroJPN121.5104.5
1841Lindvik MariusNOR122.0103.5
1922Schiffner MarkusAUT125.5103.1
2048Stoch KamilPOL117.5102.3
215Peier KillianSUI121.0102.2
2223Ammann SimonSUI126.5101.4
2326Klimov EvgeniiRUS122.0101.2
2438Tande Daniel AndreNOR120.0100.5
2530Schmid ConstantinGER121.598.3
2634Sato KeiichiJPN117.596.6
2737Paschke PiusGER118.096.2
2835Forfang Johann AndreNOR118.595.5
2916Peter DominikSUI117.095.0
3029Boyd-Clowes MackenzieCAN115.594.1
316Wellinger AndreasGER114.093.8
3244Zyla PiotrPOL113.593.4
3213Trofimov RomanRUS113.593.4
3412Kos LovroSLO113.592.3
3531Nazarov MikhailRUS118.092.1
364Fannemel AndersNOR117.591.6
3721Aigro ArttiEST115.591.3
3814Zografski VladimirBUL111.588.7
3933Aschenwald PhilippAUT113.086.3
4017Tschofenig DanielAUT113.086.1
4110Kornilov DenisRUS109.585.9
4220Bartol TilenSLO116.585.4
437Villumstad FredrikNOR106.082.2
449Polasek ViktorCZE112.579.5
4532Wolny JakubPOL105.071.9
468Ipcioglu Fatih ArdaTUR99.565.4
471Bazhenov AleksandrRUS100.064.1
4836Stekala AndrzejPOL96.049.0
492Feldorean AndreiROU89.040.6
NPS11Sadreev DanilRUS