PŚ Niżny Tagił: Eisenbichler wygrywa niedzielne kwalifikacje

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:

O godzinie 14:30 polskiego czasu rozpoczęły się kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Padły one łupem Markusa Eisenbichlera.

Niemiec wygrał kwalifikacje do drugiego w sezonie konkursu dzięki skokowi na odległość 120,5m (103,4 pkt). W TOP3 znaleźli się ponadto kolejny z Niemców – Karl Geiger (119,5m; 101,9 pkt) oraz Norweg – Rober Johansson (122,5m; 101,4 pkt).

Najlepszym z Biało-Czerwonych okazał się Dawid Kubacki (117,5m), który ostatecznie zajął 8. lokatę. O kolejne punkty powalczą również: 25. Kamil Stoch (112m), 26. Piotr Żyła (115m), 32. Andrzej Stękała (113,5m), 45. Jakub Wolny (106m). Poza konkursową ’50’ znalazł się Stefan Hula (100m), który sklasyfikowany został na 55. miejscu.

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl Pkt
165Eisenbichler MarkusGER120.5103.4
270Geiger KarlGER119.5101.9
362Johansson RobertNOR122.5101.4
426Sadreev DanilRUS119.598.8
553Kytosaho NikoFIN118.596.4
668Granerud Halvor EgnerNOR119.595.6
754Huber DanielAUT116.095.4
858Kubacki DawidPOL117.593.8
956Ito DaikiJPN114.593.5
1052Lindvik MariusNOR119.093.4
1163Prevc CeneSLO117.093.3
1245Paschke PiusGER116.592.3
1322Aschenwald PhilippAUT118.591.8
1349Schmid ConstantinGER118.091.8
1510Tschofenig DanielAUT116.591.0
1518Zajc TimiSLO114.091.0
1755Peier KillianSUI112.590.2
1857Leyhe StephanGER114.589.5
1959Fettner ManuelAUT112.589.3
2061Sato YukiyaJPN116.589.0
2148Hoerl JanAUT112.088.7
2221Wellinger AndreasGER111.586.5
2367Nakamura NaokiJPN112.586.1
2466Stoch KamilPOL112.085.6
2534Zyla PiotrPOL115.085.5
2643Ammann SimonSUI116.084.8
2744Peter DominikSUI113.084.0
2832Nazarov MikhailRUS113.083.1
2929Kos LovroSLO111.083.0
3042Sato KeiichiJPN115.582.9
319Stekala AndrzejPOL113.581.4
3246Forfang Johann AndreNOR107.581.3
3360Kobayashi JunshiroJPN110.080.8
3431Polasek ViktorCZE115.080.0
3464Lanisek AnzeSLO109.580.0
3611Trofimov RomanRUS111.079.3
3747Tande Daniel AndreNOR108.077.4
3841Boyd-Clowes MackenzieCAN113.077.2
3936Aigro ArttiEST109.076.5
4035Zografski VladimirBUL109.576.2
4125Bartol TilenSLO108.572.6
4213Kraft StefanAUT105.570.8
4333Villumstad FredrikNOR118.069.4
4415Wolny JakubPOL106.069.0
455Bazhenov AleksandrRUS102.568.0
466Mankov IlyaRUS104.064.9
4737Muminov SabirzhanKAZ105.064.3
4817Kornilov DenisRUS105.562.8
493Hazetdinov IlmirRUS105.062.2
5050Schiffner MarkusAUT101.062.0
5151Klimov EvgeniiRUS100.061.3
527Prevc DomenSLO100.059.5
5316Feldorean AndreiROU100.559.3
5430Hula StefanPOL100.058.4
5419Fannemel AndersNOR96.058.4
5614Cacina Daniel AndreiROU100.056.5
5728Ipcioglu Fatih ArdaTUR96.552.2
5820Kozisek CestmirCZE97.049.4
598Aalto AnttiFIN97.047.9
602Purtov MikhailRUS90.541.9
611Maksimochkin MikhailRUS91.038.5
6239Soukup MatthewCAN86.038.3
6323Urlaub AndrewUSA89.535.2
6438Cintimar Muhammet IrfanTUR85.531.4
6527Song QiwuCHN87.528.2
664Kolobov MaksimRUS82.023.9
6724Choi Heung ChulKOR83.022.5
6840Maltsev KevinEST82.017.1
DSQ69Kobayashi RyoyuJPN
DSQ12Vassilyev DanilKAZ

Do kwalifikacje dopuszczony nie został Klemens Murańka ze względu na brak wyniku testu na COVID-19.

Źródło: FIS