Virag Voros kończy karierę

Autor: Aga Pająk, Opublikowano:
Virag Voros

Węgierska skoczkini narciarska, Virag Voros, poinformowała, że jej sportowa kariera dobiegła końca. 22-latka to pierwsza Węgierka, której udało się zdobyć punkty Pucharu Świata.

„Pewnie zauważyliście, że zniknęłam na kilka miesięcy. Jest wiele powodów tej decyzji. Spotkały mnie wiele rzeczy, które źle na mnie wpłynęły. Faktem jest, że letnie zawody nie poszły tak dobrze, jak planowałam i to mnie podłamało. Od czasu jesiennych przygotowań było jeszcze gorzej. Mój trener Mitja Oranic zdecydował, że rezygnuje i rozpoczyna pracę z inną drużyną. Zostałam sama, bez trenera. Krótko przed rozpoczęciem zimowego sezonu nie ma możliwości, aby znaleźć nowego szkoleniowca.”
Czuje coraz większą presję i psychicznie jest to wyczerpujące. Moje olimpijskie marzenia się skończyły. Zdecydowałam o zakońćzeniu sportowej kariery. Chcę się skupić na studiach. Jestem dumna z tego, co udało mi się osiągnąć. Żadna Węgierka wcześniej tyle nie osiągnęła. Kocham skoki narciarskie. Chcę zostać w tym otoczeniu i pomóc dzieciom w Koszeg, jako trener.
Jestem wdzięczna każdemu, kto mnie wspierał przez całą karierę. Dziękuję.”
– napisała na swoim profilu na Instagramie Virag Voros.

źródło: Instagram Virag Voros