TCS Bischofshofen: R. Kobayashi najlepszy w kwalifikacjach

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:
Ryoyu Kobayashi

Ryoyu Kobayashi został zwycięzcą kwalifikacji do trzeciego konkursu 70. Turnieju Czterech Skoczni na Paul-Ausserleitner-Schanze (HS142) w Bischofshofen.

Japończyk wygrał kwalifikacje do konkursu TCS w Bischofshofen dzięki skokowi na odległość 141,5 metra, za który otrzymał notę 139 punktów. Kolejne trzy lokaty zajęli reprezentanci Norwegii – Marius Lindvik (139,5m; 136,7 pkt), Daniel Andre Tande (131m; 128,7 pkt) oraz Halvor Egner Granerud (134m).

Najwyżej sklasyfikowany z Polaków był Piotr Żyła (128m), który zajął 16. miejsce. W konkursowej ’50’ znalazło się ponadto trzech Polaków: 28. Paweł Wąsek (126m), 37. Jakub Wolny (123m) i 48. Dawid Kubacki (117m).

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl Pkt
177Kobayashi RyoyuJPN141.5139.0
274Lindvik MariusNOR139.5136.7
358Tande Daniel AndreNOR131.0128.7
475Granerud Halvor EgnerNOR134.0128.0
576Geiger KarlGER131.5127.3
673Eisenbichler MarkusGER132.5125.2
754Wellinger AndreasGER129.0120.3
849Sadreev DanilRUS130.5119.9
965Kos LovroSLO127.0119.1
1069Hoerl JanAUT128.5119.0
1150Aschenwald PhilippAUT129.5118.6
1234Freund SeverinGER125.5118.4
1368Johansson RobertNOR127.0117.5
147Mogel ZakSLO124.5117.3
1566Huber DanielAUT124.5117.2
1653Zyla PiotrPOL128.0116.3
1755Kobayashi JunshiroJPN128.0116.1
1842Kytosaho NikoFIN126.5114.1
1810Jelar ZigaSLO125.0114.1
2071Kraft StefanAUT124.0114.0
2148Deschwanden GregorSUI126.0113.4
2260Sato YukiyaJPN124.0113.1
2370Peier KillianSUI122.5113.0
2464Leyhe StephanGER127.0112.7
2559Forfang Johann AndreNOR122.0111.7
2672Lanisek AnzeSLO124.0111.5
2762Paschke PiusGER127.0110.9
2839Wasek PawelPOL126.0110.2
2963Schmid ConstantinGER126.0109.7
3040Aigro ArttiEST126.0108.5
3157Fettner ManuelAUT124.5108.3
3261Nakamura NaokiJPN123.0107.8
335Aigner ClemensAUT119.0106.5
344Rainer StefanAUT118.5106.0
3517Wohlgenannt UlrichAUT121.5105.0
3651Tschofenig DanielAUT123.5104.8
3741Wolny JakubPOL123.0104.3
3835Zografski VladimirBUL117.0101.6
3946Ito DaikiJPN119.0101.2
406Lackner ThomasAUT118.0100.8
4152Prevc PeterSLO121.599.7
4167Zajc TimiSLO116.099.7
4312Maltsev KevinEST118.599.1
4433Ipcioglu Fatih ArdaTUR115.098.8
4547Ammann SimonSUI118.597.9
4656Klimov EvgeniiRUS117.597.3
4731Bresadola GiovanniITA114.096.0
4844Kubacki DawidPOL117.095.9
493Hayboeck MichaelAUT115.095.7
5045Trofimov RomanRUS116.095.1
511Reisenauer JanniAUT114.094.9
5218Nousiainen EetuFIN116.594.5
5338Sato KeiichiJPN118.094.4
5436Boyd-Clowes MackenzieCAN114.093.1
542Steiner MaximilianAUT113.093.1
5637Nazarov MikhailRUS116.092.9
5732Stekala AndrzejPOL112.092.8
5816Insam AlexITA116.591.9
5920Mankov IlyaRUS112.589.6
6021Aalto AnttiFIN110.585.3
6127Muminov SabirzhanKAZ108.083.6
6223Vassilyev DanilKAZ105.577.4
6311Sakala FilipCZE108.077.2
6430Koudelka RomanCZE103.076.0
6524Bjoereng Joacim OedegaardNOR105.575.6
6643Villumstad FredrikNOR108.075.1
6715Tkachenko SergeyKAZ106.073.6
689Dean DeckerUSA103.071.0
6913Feldorean AndreiROU104.570.3
7014Polasek ViktorCZE104.070.1
7125Cacina Daniel AndreiROU100.064.0
7228Kalinichenko VitaliyUKR97.560.0
7322Larson CaseyUSA91.043.7
748Foubert ValentinFRA88.039.3
7529Cintimar Muhammet IrfanTUR78.024.5
7626Choi Heung ChulKOR80.023.2
7719Vaskul AndriiUKR78.517.9

Źródło: FIS