70. Turniej Czterech Skoczni: Ryoyu Kobayashi ze złotym orłem!

Autor: Julia Borowczyk, Opublikowano:
Ryoyu kobayashi

Ryoyu Kobayashi zwyciężył w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Tuż za nim uplasowało się dwóch Norwegów – Marius Lindvik i Halvor Egner Granerud.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa. Przez odwołane zawody w Innsbrucku, tak naprawdę był to ”Turniej Trzech Skoczni” – albowiem dwa konkursy odbyły się w Bischoschofen. W cyklu zdecydowanie dominował Ryoyu Kobayashi – wygrał trzy z czterech rywalizacji. Ostatnie zmagania padły łupem Daniela Hubera.

Po złotego orła sięgnął Japończyk. Zgromadził 1162.3 punktów, co pozwoliło na wyprzedzenie drugiego Mariusa Lindvika o prawie 25 oczek. Podium cyklu uzupełnił Halvor Egner Granerud. W czołówce znaleźli się też Karl Geiger, Markus Eisenbichler czy też Robert Johannson. Kolejno siódmą i ósmą pozycję zajęli Lovro Kos i Jan Hoerl. Dziewiąte miejsce padło łupem zwycięzcy drugiego konkursu Bischoschofen – D. Hubera, a najlepszą dziesiątkę zamknął Yukiya Sato.

Polacy spisali się przeciętnie. Najlepszym z biało-czerwonych okazał się być Piotr Żyła na 15. miejscu. Jako 22. w kolejności został sklasyfikowany Dawid Kubacki. Jakub Wolny zakończył jako 35., Paweł Wąsek jako 48., a Andrzej Stękała jako 51.. Kamil Stoch wystartował tylko w konkursie Oberstdorfie, po tym jak odpadł w kwalifikacjach w Ga-Pa, udał się do domu. Turniej Czterech Skoczni skwitował pięćdziesiątym trzecim miejscem.