TCS Bischoschofen: Daniel Huber zwycięża w zawodach, Kobayashi poza podium!

Autor: Julia Borowczyk, Opublikowano:

Daniel Huber zwycięża w ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni. Tuż za nim uplasowali się Norweg – Halvor Egner Granerud oraz Niemiec – Karl Geiger.

PIERWSZA SERIA

Po pierwszej serii prowadził Karl Geiger. Objął prowadzenie po skoku na 140.5 metra – była to najdłuższa próba w pierwszej serii. Tuż za nim uplasował się Daniel Huber (136.5 m), który tracił do Niemca trochę ponad 2 punkty. Podium uzupełniał Yukiya Sato. Japończyk oddał skok na 139 metr.

Tuż za podium, na półmetku rywalizacji, plasowali się Halvor Egner Granerud i Ryoyu Kobayashi. Kolejno szósty i siódmy byli Manuel Fettner i Markus Eisenbichler. Do końca najlepszej dziesiątki lokaty zajmowali R. Johannson, Philipp Aschenwald i Jan Hoerl.

Dwóch z trzech Polaków zapewniło sobie awans do serii finałowej. W parze systemu KO Kubacki-Żyła, Piotr zdołał wyprzedzić rodaka. Zajął piętnastą pozycję po skoku na 128 metr. Dawid, po próbie o tej samej odległości, zakwalifikował się jednak jako jeden z szczęśliwych przegranych. Andrzej Stękała przegrał z Clemensem Aignerem i ostatecznie zajął 39. miejsce.

Wśród tzw. lucky looser’ów znaleźli się M. Fettner, J, Kobayashi, wyżej wspomniany D. Kubacki, P. Paschke oraz D. Tschofenig.

DRUGA SERIA

Daniel Huber zaliczył progres z drugiej na pierwszą pozycję i tym samym zwyciężył w ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni. Osiągnął on odległość 137 metrów. Za nim uplasował się Norweg – Marius Lindvik z próbą na 136 metrów. Podium uzupełnił Karl Geiger (132 m.), który spadł z pierwszej na trzecią lokatę.

Najdłuższy skok w drugiej serii oddał Lovro Kos – zabrakło mu zaledwie jednego metra do rekordu obiektu! Słoweniec skoczył 144 metry.

Dwóch Polaków mogliśmy oglądać w finałowej serii. Piotr Żyła poprawił się o dwa miejsca i zakończył zawody na trzynastym miejscu. Dawid Kubacki po słabszym skoku spadł na 27. lokatę, kiedy na półmetku był siedemnasty.

Źródło: FIS