Norges Cup Sprova: Kvarstad i Brevik zwycięzacami dzisiejszych konkursów

Autor: Martyna Nowicka, Opublikowano:

Simen Kvarstad oraz Andreas Varsi Breivik zwyciężyli w dzisiejszych zawodach z cyklu Norges Cup rozegranych w miejscowości Sprova (HS 100).

KONKURS PIERWSZY

W pierwszym konkursie triumfował Simen Kvarstad, który skoczył odpowiednio 98,5 i 91,5 m. Na drugim stopniu podium znalazł się Andreas Varsi Breivik w pierwszej serii lądując na 89,5 m, w drugiej poprawiając wynik o półtorej metra. Na trzecim miejscu sklasyfikowano Robina Pedersena z wynikami 94 i 86 m.

Tuż za podium znalazł się Iver Olaussen, który w pierwszym skoku uzyskał 89 m, a w drugim 88,5 m. Tuż za nim uplasował się Jo Romme Mellingsaeter z rezultatami 86 i 90,5 m. Najlepszą „szóstkę” zamknął Fredrik Gran skacząc odpowiednio 85,5 i 82,5 m.

WYNIKI KOŃCOWE

KONKURS DRUGI

W drugim konkursie w Sprovie najlepszy okazał się Andreas Varsi Breivik z wynikami 98,5 i 89,5 m. Na drugim miejscu sklasyfikowano Fredrik Gran, który w pierwszej serii uzyskał 97 m, w drugiej osiem i pół metra mniej. Najniższy stopnień podium należał do wczorajszego zwycięzcy Siemen Kvarstad – 93 i 89,5 m.

Tuż za najlepszą „trójką” znalazł się Robin Pedersen z rezultatami 86,5 i 93 m. Piątą pozycję wywalczył Jo Romme Mellingsaeter, który w pierwszej serii skoczył 87 m, w drugiej o półtorej metra mniej. Szósty był Iver Olaussen – 87 i 90 m.

WYNIKI KOŃCOWE

źródło: live.kjump.no