PŚ Sapporo: Stefan Kraft wygrywa

Autor: Aga Pająk, Opublikowano:
Stefan Kraft

Sobotni konkurs Pucharu Świata w Sapporo zwyciężył Austriak, Stefan Kraft. W czołowej „10 ” sklasyfikowano trzech reprezentantów Polski.

Stefan Kraft skokami na 139 i 135.5 m wygrał wietrzny konkurs w Sapporo. Drugie miejsce zajął Halvor Egner Granerud (129.5 / 132 m), który powoli odrabia straty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na podium stanął także wczorajszy triumfator, Ryoyu Kobayashi (129 / 137.5 m), który awansował z 11. pozycji.

Tuż za „pudłem” uplasował się Dawid Kubacki (131.5 / 128 m). Czołową „5” zamknął Daniel Tschofenig (135 / 128.5 m). Dalsze lokaty zajęli kolejno Manuel Fettner (127 / 133.5 m) oraz Andreas Wellinger (130 / 130 m). Kamil Stoch (131.5 / 121 m) był 8., a Piotr Żyła (130 / 134 m) – 9.

Punkty zdobył także Aleksander Zniszczoł, który w pierwszej serii uzyskał 141 metrów i zajmował 3. miejsce. W drugiej próbie wylądował na 109. metrze i zmagania zakończył na 25. pozycji.

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
162Kraft StefanAUT139.0148.8135.5283.5
264Granerud Halvor EgnerNOR129.5138.5132.0277.9
352Kobayashi RyoyuJPN129.0130.9137.5276.1
465Kubacki DawidPOL131.5136.1128.0264.8
555Tschofenig DanielAUT135.0132.1128.5257.9
660Fettner ManuelAUT127.0122.4133.5255.2
754Wellinger AndreasGER130.0124.3130.0251.2
859Stoch KamilPOL131.5134.1121.0250.6
961Zyla PiotrPOL130.0120.8134.0249.8
1017Mogel ZakSLO133.0120.2137.5248.9
1148Forfang Johann AndreNOR129.0119.6131.5245.8
1250Zajc TimiSLO132.0135.6119.5245.7
1349Prevc PeterSLO136.0137.3119.5244.8
1437Aigner ClemensAUT134.5131.9121.5240.9
1535Deschwanden GregorSUI127.0124.9125.5240.7
1658Hayboeck MichaelAUT126.0122.8127.5239.8
1739Leyhe StephanGER131.0131.4117.5236.9
1853Lindvik MariusNOR127.0128.1119.0234.3
1944Schmid ConstantinGER125.5119.3123.5231.8
2031Aalto AnttiFIN123.0112.7127.0230.9
2132Leitner ClemensAUT124.0117.2123.0227.8
2256Geiger KarlGER124.0118.9121.5227.0
2325Boyd-Clowes MackenzieCAN137.5129.7116.0226.9
2427Aigro ArttiEST127.5120.3122.5224.3
2526Zniszczol AleksanderPOL141.0137.3109.0224.0
2651Johansson RobertNOR122.0111.8124.5221.9
2738Raimund PhilippGER128.0123.5115.0219.3
2820Sato KeiichiJPN131.0118.8113.5212.9
2933Zografski VladimirBUL125.0118.9109.5204.4
3024Nikaido RenJPN134.0126.3102.0203.5
3146Eisenbichler MarkusGER123.0111.1111.1
3236Sundal Kristoffer EriksenNOR124.0109.9109.9
3222Insam AlexITA123.5109.9109.9
3412Peter DominikSUI126.0109.7109.7
3534Prevc DomenSLO120.5108.9108.9
3615Oestvold BenjaminNOR123.0105.6105.6
3718Cecon FrancescoITA124.0105.0105.0
3814Larson CaseyUSA122.5104.3104.3
3957Hoerl JanAUT111.5102.9102.9
4029Kobayashi JunshiroJPN116.0102.0102.0
416Takeuchi TakuJPN118.0100.9100.9
424Iwasa YukenJPN115.0100.6100.6
439Dean DeckerUSA115.594.894.8
4447Kos LovroSLO114.094.794.7
4519Peier KillianSUI120.594.394.3
4640Bresadola GiovanniITA112.592.892.8
4730Ipcioglu Fatih ArdaTUR113.092.592.5
483Harada YumuJPN111.588.088.0
497Bedir Muhammed AliTUR111.082.082.0
5063Lanisek AnzeSLO103.580.480.4
515Naito TomofumiJPN101.578.478.4