Peter Prevc kończy karierę

Autor: Aga Pająk, Opublikowano:
peter prevc

Peter Prevc na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej ogłosił, że sezon 2023/2024 będzie ostatnim w jego karierze.

Jeden z najlepszych słoweńskich skoczków narciarskich w historii na konferencji prasowej o godzinie 13:00 oficjalnie poinformował, że swój ostatni skok odda podczas Pucharu Świata w Planicy.

Peter Prevc w Pucharze Świata zadebiutował w 2009 roku. Jest też pierwszym skoczkiem, który poszybował na 250. metr. Najlepszy w jego karierze był sezon 2015/2016, kiedy to wywalczył tytuł mistrza świata w lotach, wygrał Turniej Czterech Skoczni i Kryształową Kulę. Sezon wcześniej wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata ex-aequo z Severinem Freundem. Wówczas Kryształowej Kuli nie otrzymał, gdyż to Niemiec miał więcej zwycięstw w sezonie. W swoim dorobku ma także medale olimpijskie – srebro i brąz zdobyte indywidualnie w Soczi. W Pekinie w konkursie drużyn mieszanych wywalczył złoto, w konkursie drużynowym mężczyzn srebro.

Na swoim koncie ma także trzy krążki z Mistrzostw Świata, pięć medali Mistrzostw Świata w Lotach. 23. razy stawał na najwyższym stopniu podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.

Słoweniec zapisał się na kartach historii skoków narciarskich. Pewne jest, że podczas finałowych zawodów sezonu 2023/2024 w Planicy będą tłumy chcące godnie pożegnać mistrza.